Komunikat PZP

przez | 27 kwietnia, 2024

Polski Związek  Pszczelarski informuje, iż w dniu 23 kwietnia 2024 r. nowo wybrany prezydent PZP Tadeusz Sabat zaproszony został do udziału i uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami organizacji rolniczych Polski i Ukrainy. Celem spotkania była kontynuacja rozmów rozpoczętych przez MRiRW 27 marca 2024 r. nt. przyszłości relacji polsko-ukraińskich w sferze handlu towarami rolnymi. Polski Związek Pszczelarski nadal stoi na stanowisku, że należy ograniczyć niekontrolowany import miodu z Ukrainy. Dodatkowo, doszło do spotkania prezydenta PZP z Czesławem Siekierskim, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Michałem Kołodziejczakiem, Sekretarzem Stanu w MRiRW.


W dniu 24 kwietnia 2024 r., odbyło się kolejne spotkanie – z przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Mirosławem Maliszewskim, które jest kontynuacją rozmów z dnia poprzedniego.
W trakcie posiedzenia Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi prezydent zaapelował o rozważenie dodatkowego wsparcia dla pszczelarzy w związku z grożącym w pszczelarstwie nieurodzajem pożytków: rzepakowego, akacjowego oraz z sadów i mniszka. Dalsze rozmowy kontynuowane będą już w maju.