Uchwała Nr 6/2009 Rady PZP w sprawie nie organizowania świąt przez WZP/RZP w dniach 6-7 grudnia

przez | 2 grudnia, 2009

Uchwała Rady Polskiego Związku Pszczelarzy z dnia 19 sierpnia 2009 roku w sprawie nie organizowania świąt przez WZP i RZP w dniach 6-7 grudnia każdego roku.

 

 

Uchwała Nr 6/2009 Rady PZP

z dnia 19 sierpnia 2009 roku.

w sprawie nie organizowania świąt przez WZP/RZP w dniach 6-7 grudnia

§ 1

Mając na uwadze integrowanie środowisk pszczelarskich zgodnie z § 4 ust. 2 pkt. 2 Statutu PZP Rada Związku, po przeprowadzeniu szerokiej dyskusji postanawia zobowiązać członkowskie organizacje związkowe PZP do nieorganizowania w dniach 6-7 grudnia każdego roku żadnych świąt w regionach.

§ 2

W związku z coroczną Pielgrzymką Pszczelarzy na Jasną Górę w dniu Świętego Ambrożego (patrona pszczelarzy), której Polski Związek Pszczelarzy jest organizatorem oraz Konferencją Pszczelarską w Częstochowie, które odbywają się w dniach 6 i 7 grudnia każdego roku. Rada Związku zobowiązuje członków Zarządu PZP, by w tym czasie nie jeździli na ewentualne uroczystości w regionach.

§ 3

W nawiązaniu do § 1 niniejszej uchwały Rada Związku sugeruje, by członkowskie organizacje związkowe PZP zachęcały pszczelarzy do czynnego brania udziału w uroczystościach związanych z obchodami Pielgrzymki Pszczelarzy na Jasną Górę we wskazamym wyżej okresie.

§ 4

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Rada Polskiego Związku Pszczelarzy

 

Zobacz Oryginał