Pielgrzymka 2009

przez | 15 października, 2009

Uprzejmie informujmy, że tegoroczna pielgrzymka pszczelarzy na Jasną Górę w dniu 7 grudnia br.odbiega troszeczkę od dotychczasowych pielgrzymek.
Jak co roku spotkamy się już 6 grudnia (niedziela) o godz. 10:00 w sali Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie (sala na 150 osób). O godzinie 15:00 spotykamy się w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. O godzinie 20:00 odbędzie się msza święta w Kaplicy Najświętszej Marii Panny, a następnie Apel Jasnogórski.

Uprzejmie informujmy, że tegoroczna pielgrzymka pszczelarzy na Jasną Górę w dniu 7 grudnia br.odbiega troszeczkę od dotychczasowych pielgrzymek.
Jak co roku spotkamy się już 6 grudnia (niedziela) o godz. 10:00 w sali Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie (sala na 150 osób). O godzinie 15:00 spotykamy się w Sali Papieskiej na Jasnej Górze. O godzinie 20:00 odbędzie się msza święta w Kaplicy Najświętszej Marii Panny, a następnie Apel Jasnogórski. W poniedziałek (7.10.) godz. 11:00 w Bazylice odbędzie się msza święta w intencji pszczelarzy, której przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Kazimierz Nycz. Po mszy nastąpi spotkanie w sali Ojca Kordeckiego.
W uroczystościach zapowiedzieli swój udział również członkowie rządu i administracji terenowej. Proszę Koleżankę i Kolegów Prezesów o poinformowanie pszczelarzy, by delegacje lub osoby fizyczne składające dary ołtarza posiadały karteczki z informacją kto składa dary i jakie
np. Koło Pszczelarzy w ……… składa miód, wosk i propolis.
Proszę również o niezajmowanie dwóch pierwszych rzędów krzeseł, ponieważ chcemy godnie przyjąć gości.
W Bazylice trwa remont dlatego też mogą wystąpić utrudnienia.

 

Z pszczelarskim pozdrowieniem
Tadeusz Sabat
Prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego