Polityka Prywatności RODO

Kradzież miodu w Przybiernowie

Dnia . Opublikowano w Aktualności

W nocy z 4-5 grudnia br. skradziono dużą ilość miodu ( lipowy, gryczany, spadziowy) w słoikach 0,72 l nakrętka Maja lub Guciu - w Przybiernowie.
Ktokolwiek może pomóc w odnalezieniu sprawców kradzieży lub ma wiedzę o kimś, kto wprowadził miód do obrotu nie mając pasieki proszony jest o kontakt do WZP. Prosimy o dyskrecję i ostrzeżenie pszczelarzy. 

Zmarł Pan Mieczysław Rzepka

Dnia . Opublikowano w Aktualności

Ze smutkiem informujemy, że 6 grudnia 2018 r. zmarł Pan Mieczysław Rzepka - Pszczelarz, zasłużony dla pszczelarstwa i działalności WZP w Szczecinie, Mąż Pani Danusi Rzepki z Koła Pszczelarzy w Pyrzycach.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 grudnia (poniedziałek) 2018 roku na Cmentarzu w Pyrzycach ul. Cmentarna 1 o godzinie 11,00.

Serdeczne wyrazy współczucia dla Pani Danusi Rzepki i całej Rodziny z powodu śmierci Pana Mieczysława - naszego Kolegi Pszczelarza - Pszczelarze z Koła w Pyrzycach, Zarząd WZP, wszyscy pszczelarze i pracownice WZP w Szczecinie.

Susza - warunki pomocy finansowej

Dnia . Opublikowano w Aktualności

Rolnicy, którzy mają oszacowane przez komisje szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2018 r. suszy lub powodzi będą mogli ubiegać się w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o pomoc w formie dotacji na powierzchnię upraw, w których szkody wynoszą co najmniej 30 proc.

X Wojewódzkie Dni Pszczelarza w Pyrzycach

Dnia . Opublikowano w Aktualności

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Szczecinie wraz z Województwem Zachodniopomorskim zapraszają na X Wojewódzkie Dni Pszczelarza. W tym roku impreza odbędzie się w Pyrzycach w dniu 19 sierpnia 2018.

Program X Wojewódzkich Dni Pszczelarza w Pyrzycach:

 • 10:00 - Wykład nt "Leczenie produktami pszczelimi" - poprowadzi mgr Elżbieta Hołderna Kędzia
 • 12:00 - Zbiórka sztandarów na placu przy kościele 
 • 12:30 - Uroczysta Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Pyrzycach pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi
 • 13:30 - Przemarsz na scenę
 • 14:00 - Oficjalne otwarcie X WDP w Pyrzycach, przemówienie gości, wręczenie odznaczeń i wyróżnień
 • 15:00 - Występ zespołu "Pyrzyczanki"
 • 15:00 - Wykład nt "Ziołolecznictwo" - poprowadzi prof Bogdan Kędzia
 • 15:30 - Występ dzieci ze szkoły muzycznej w Pyrzycach
 • 16:00 - Recytacja wierszy
 • 16:30 - Występ zespołu "Pyrzyczanki"
 • 16:30 - Wykład nt "Pożytki pszczele - istota dochodowego pszczelarstwa" - poprowadzi prof. Zbigniew Kołtowski
 • 18:00 - Zakończenie święta X WDP w Pyrzycach

Na obchody X Wojewódzkich Dni Pszczelarza w Pyrzycach zapraszają:

W imieniu Koła Pszczelarzy w Pyrzycach - Prezes Przemysław Maciąg

Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Jarosław Rzepa

W imieniu WZP w Szczecinie - Prezes Olgierd Kustosz

 

Zebranie Prezesów Kół

Dnia . Opublikowano w Aktualności

Zarząd Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy informuje, że zebranie Prezesów Kół odbędzie się w dniu 20.04.2018 r. – (piątek) o godz. 17,00 w budynku Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie, ul. Wąska 12/13 sala 102. (wejście po przeciwnej stronie ulicy).

Refundacja sprzętu 2018

Dnia . Opublikowano w Aktualności

Informujemy, że z dniem dzisiejszym pszczelarze, którzy przystąpili do projektu 2017/18 na zakup sprzętu w 2018 roku mogą realizować zakupy. 

Biuro WZP w Szczecinie

Święta wielkanocne

Dnia . Opublikowano w Aktualności

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i spełnienia w pracy z pszczołami.  Wiele radości i mokrego Dyngusa

Zarząd Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Szczecinie

 

Jednocześnie informujemy, że w dniu 30 marca ( Wielki Piątek) biuro WZP w Szczecinie i sklep nie będzie czynne. 
Przepraszamy za utrudnienia 

Zmarł kol. inż. Andrzej Ledworowski

Dnia . Opublikowano w Aktualności

Miejskie Koło Pszczelarzy w Szczecinie zawiadamia ze w dniu 18.03.2018 r . odszedł od nas na zawsze długoletni członek naszego kola, dobry przyjaciel i uczynny kolega. Jego radością było, jeżeli mógł służyć swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobył przez 70 lat swojego pszczelarzenia, (to nie pomyłka) Pan Andrzej z Poznania do Szczecina przyjechał z rodziną i pszczołami w roku 1945, i jako 14-stoletni chłopak od tej pory, ze swoim Tatą, a później sam pszczelarzył prawie do końca swoich dni życia.

Ostatnie parę lat zdrowie nie pozwoliło mu na prowadzenie pasieki, ale pasja pozostała, swoimi wspomnieniami z dawnych lat przekazywał dobre rady, których w pszczelarstwie nigdy nie jest za dużo. Na przestrzeni tych długich lat zawsze był związany z działalnością pszczelarstwa. Był świetnym  sekretarzem zarządu, protokoły z zebrań pisane Jego ręką, czytały się jak poezje, trudnił się załatwianiem pokarmu zimowego dla pszczół naszego koła, w okresie gdy pan św. Pamięci Stefan Mikołajewski był prezesem koła, pan Andrzej Ledworowski był jego zastępcą. Pan Andrzej odszedł, ale w naszej pamięci jest i pozostanie na zawsze.

Cześć jego pamięci

Miejskie Koło Pszczelarzy w Szczecinie

 

Łącząc się w żałobie i smutku, składamy kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny kolegi Andrzeja.

Zarząd WZP w Szczecinie oraz Koleżanki i Koledzy

 

Pogrzeb odbędzie się w dniu 29.03.2018 r. o godz. 12:00 na Cmentarzu Centralnym.

UWAGA! Pasieki powyżej 80 rodzin - dnia 20 stycznia 2018 roku ubiega termin składania deklaracji PIT6

Dnia . Opublikowano w Aktualności

Zarząd Wojewódzkiego Związku w Szczecinie przypomina iż dnia 20 stycznia 2018 roku ubiega termin składania deklaracji PIT6 do wymiaru zaliczek podatku dochodowego od dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej. Deklarację składamy do właściwego zgodnie z miejscem zamieszkania Urzędu Skarbowego. Obowiązek ten dotyczy gospodarstw pasiecznych o zadeklarowanej liczbie przekraczającej 80 rodzin i zakwalifikowanych do działów specjalnych produkcji rolnej.